yandex
Yüz Şekline Göre Küpe Seçimi

Yüz Şekline Göre Küpe Seçimi Nasıl Yapılır?

Küpeler en önemli aksesuarlarımızdan bir tanesi. Küpe kullanımı olmadan kombinimizi tamamlamamız çok zor. Genellikle evden çıktığımız her anda kulağımızda küpelerimiz bulunuyor. Bizi çok daha güzel gösterebilecek olan küpeleri tercih ederken dikkat etmemiz gereken bazı etmenler var. Yüz şekline göre küpe seçimi yapılırsa en doğru kararlar verilebilir. Aksi halde oldukça verimsiz ürünler satın alınacaktır.

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Uygun Küpe Modelleri

Yuvarlak yüz hatları ülkemizde son derece yaygın. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınların her zaman sallantılı, avize tipi küpelere yönelmesi doğru bir tercih olacaktır. Damla küpeler de yuvarlak yüz hatlarıyla muhteşem bir görüntü ortaya koyabilir. Her iki tarzda da çok sayıda seçenek olduğundan rahatlıkla size uygun bir altın küpe bulabilirsiniz.

Oval Yüz Şekli İçin Uygun Küpe Modelleri

Oval yüzlü kadınlar yüz şekline göre küpe seçimi yaparken diğer kadınlara göre biraz daha şanslılar. Çünkü oval yüz şekli ile birlikte tüm küpe modelleri uyum sağlayabilir. Tamamen zevkinize göre alışverişinizi yapmanız mümkün. Harika altın küpeler almak ve koleksiyonunuzu geliştirmek istiyorsanız her alışverişinizde farklı modellere yönelebilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Küpe Seçimi

Kare Yüz Şekli İçin Uygun Küpe Modelleri

Kare yüz şekline sahip olan kadınların yüz şekillerini dengeleyen küpelere yönelmesi gerekir. Halka küpeler, kare yüz şekline sahip kadınlar için muhteşem bir seçenektir. Yüzünüzün uzunluğu ve genişliği birbirine yakınsa hiç tereddüt etmeden halka küpeleri kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra damla model küpeler de doğru bir seçim olacaktır.

Kalp Yüz Şekli İçin Uygun Küpe Modelleri

Çene çizginiz olabildiğince sivriyse bu yüz şekli kalp olarak nitelendirilmektedir. Bu yüz şekline sahip kadınların küpelerinde alt kısımları yuvarlak dönene modellere yönelmeleri gerekir. Halka küpeler doğru bir seçim olabilir. Bunun yanı sıra asimetrik kesimleri olan ve alt kısmı yuvarlak biten küpeler de muhteşem bir seçenek olacaktır.

Elmas Yüz Şekli İçin Uygun Küpe Modelleri

Elmas yüz hatları son derece keskin olduğundan yüz şekline göre küpe seçimi yapılırken çok dikkatli olunması gerekir. İnci küpeler ya da tek bir taşa sahip olan altın küpeler sizin için doğru bir seçim olacaktır.

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir