yandex
pink star

Dünyanın En Pahalı Elması Pink Star

Dünyanın en pahalı elması, “Pink Star” adı verilen 59,60 karatlık elmasdır. Pink Star, 2013 yılında İsviçre’de satışa çıkarılmış ve o zamanki fiyatı ile tarihin en pahalı elması olmuştur. Pink Star, birçok özelliği ile dikkat çekmektedir. Öncelikle, elmasın rengi, güzel bir pembe tonudadır ve bu nedenle “Pink Star” adı verilmiştir. Ayrıca, elmasın kalitesi ve parlaklığı çok yüksektir. Elmasın kesim şekli de oldukça ilginçtir ve elmasın değerini arttırmaktadır.

Pink Star, Sotheby’s tarafından satışa çıkarılmış ve satış fiyatı, o zamanki kurlar dikkate alındığında, yüz milyon doları bulmuştur. Bu, tarihin en yüksek elmas fiyatı olmuş ve elmasın pahalılığını göstermektedir.

Pink Star, dünya çapında bir üne sahip olmuş ve elmas sektöründe önemli bir yere sahip olmuştur. Elmasın pahalı olmasının birçok nedeni vardır ve Pink Star, bunların birçoğunu taşımaktadır. Özellikle, elmasın nadir bulunması, kalitesi, parlaklığı ve kesim şeklinin özel olması gibi nedenler, Pink Star’ın değerini arttırmaktadır. Bu nedenlerden dolayı, Pink Star, tarihin en pahalı elması olmuş ve elmas sektöründe önemli bir yere sahip olmuştur.

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir