yandex
takı alışverişi

Altın Takı Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Altın hayatımızdaki en önemli değerlerden bir tanesi. Bazı dönemde yatırım amaçlı satın aldığımız altınlar bazen de kombinlerimizi kusursuz bir şekilde tamamlamak için kullanılıyor. Son derece değerli olan altın takıları alırken dikkat etmemiz gereken belli başlı etmenler var. Aksi halde satın aldıktan kısa bir süre sonra pişmanlık duyabiliriz.

Yakın zamanda harika bir altın takı almayı düşünüyorsanız altın takı alışverişi sırasında dikkat edilmesi gerekenleri göz önünde bulundurmanız şart.

İhtiyacınızı Önceden Belirleyin

Yapmanız gereken ilk işlem ihtiyacınızı net bir şekilde belirlemek olacaktır. Yalnızca altın bir küpe ya da kolye alacağınıza karar vermeniz yeterli olmaz. Hangi tarzda bir küpe ya da kolye alacağınızı da belirlemeniz gerekiyor.

Küpelerde sallantılı bir küpe olup olmayacağını ya da ebatlarını kafanızda oturtmanız gerekiyor. Kolyelerde takınızın nereye kadar uzanacağını ya da bileklik alırken kalınlığını düşünmelisiniz. Aksi halde yapacağınız takı alışverişi sizin için hiç iyi sonuçlar ortaya çıkarmaz.

Zor Kombinlenen Takılardan Uzak Durun

Altın takılar yüksek değerlerinin yanında kombinleri kusursuz bir şekilde tamamlayan ürünlerdir. Haliyle altın takılarınızı alırken yalnızca değerine ya da güzel gözükmesine dikkat etmeniz yeterli olmaz. Sizin giyim tarzınıza ve genellikle tercih ettiğiniz kombinlere uygun altın takılar almalısınız.

takı alışverişi

Elbise tercihlerinizde göğüs dekoltesi kullanan kadınlar ile göğüs kısmı kapalı kombinlere yönelen kadınlar aynı altın kolyeleri tercih edemezler. Rahatlıkla kullanabileceğiniz kolay takılara yönelmeniz sizin için en doğru karar olacaktır.

Yüz Şeklinize Uygun Takılara Yönelin

Küpe ya da kolye gibi altın takılar yüz bölgesine yakın olduğundan takıları alırken yüz şeklinize göre seçimlerinizi yapmanız gerekmektedir. Her zaman yüz şeklinizi dengeleyecek olan takılara yönelmeniz çok önemli. Eğer yüz şekliniz kareyi andırıyorsa köşeli küpelerden uzak durmanız ve daha yuvarlak hatlı küpelere yönelmeniz gerekir.

Kolyelerde de aynı etmeme dikkat etmeniz şart. Elmas yüz şekline sahipseniz elmas motifli takılardan kaçınmanız gerekiyor. Kare ya da halka formundaki takılar sizin için çok daha doğru olabilir. Bu etmenlere dikkat ederek takı alışverişi yaparsanız alacağınız takılar üzerinizde çok daha iyi duracak ve uzun süre bu takıları kullanabileceksiniz.

 

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir