yandex
Altın Kolye Modelleri

Altın Kolye

Takı kadınların yüzyıllar boyunca vazgeçemediği özel eşyalarıdır. Öyle ki takılar kullanan kişiler hakkında ipucu verir. Kişinin takısı kendini yansıtır.

Yüzyıllar boyunca birçok kadının en önemli ziynet eşyası olarak bugüne kadar gelen kolyeler kadınlar için çok önemli bir yer tutar. Birçok kadın hem tarzını hem de yani ruhunu yansıtan kolyeden yüzyıllar boyunca vazgeçmemiştir. Hele bir de maddi ve manevi değer taşıyorsa önemi daha da artar.

 

Altın Kolyenin Dünden Bugüne Önemi

Altın kolyeler dünden bugüne her zaman önemli objelerdir. Tarihte de görülür ki, altın kolyeler birçok kez madalyon olarak manevi değerler de yüklenerek kullanılmıştır. Bugün de özel birisi tarafından hediye edilen bir altın kolye en az tarihteki kadar maddi ve manevi değer taşır.

Günümüzdeki kazılardan da anlaşıldığı üzere tarihte birçok kişi kolyesi ile mezara konulmuştur. Bunun sebebi de kolyelerin ne kadar önemli ve özel olduğunu bizlere açıklıyor.

 

Altın Kolye Nasıl Anlaşılır?

Bir takının altın olup olmadığını anlamak için üzerinde yazan değeri kontrol edilebilir. Üzerindeki yazan rakamlar altının değerini belirler. Her zaman doğrudan 24 ayar, 22 ayar şeklinde yazmayabilir. Bunun yerine 995 milyem 24 ayar, 916 milyem 22 ayar, 750 milyem 18 ayar, 585 milyem 14 ayar ve 333 milyem 8 ayar altına tekabül eder.

Bir altının ayarı ve gerçek olup olmadığı üzerinde yazan milyem değerinden anlaşılır. Bunun yanı sıra bazı sertifikalar da garanti açısından sağlanabilir.

 

Altın Kolyenin Kadına Yansıması

Çoğu zaman sadece bir altın kolye denilip geçilen obje aslında kişi hakkında çok fazla şey yansıtır. Kadını sadece güzelleştirmekle kalmayıp, aynı zamanda yansıtan, bütünleyen en önemli takı kolyesidir. Bu nedenle bir kolye satın alınırken çok dikkatli davranılmalıdır. Çünkü ruha dokunması çok önemlidir.

Aslında kolye alınabilecek en özel hediyedir. Genellikle doğum günlerinde, evlilik yıldönümlerinde, doğum hediyesi olarak tercih edilebilir. Küçük bir altın kolyeye böylece özel bir anı daha yüklemiş olabilirsiniz.

Bir kadının en estetik olan bölgesi boyundur. Böyle özel ve güzel bir estetik ile buluştuğu için kolyeler oldukça özel eşyalardır. Bu nedenle önemli ve anlamlı bir hediye tercih etmek isterseniz hiç düşünmeden özel bir kolye hediye edebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir