yandex
Altın bileklik Modelleri

Altın Bileklik

Altın Anadolu kadını için geçmişte hiçbir sosyal güvence olmadığı dönemlerde bir yatırım aracı, zor günler için bir birikim, yaşlılık için bir rahatlatıcı unsur olarak görülmüştür. Hatta kadınlar başlıklarına diktikleri liralarla “başında geleceğini taşıyan kadınlar” olarak anılmıştır.

Günümüzde hala sürdürülen geline babasının kırmızı kuşak bağlamasının sebebi de benzer bir sebepledir. Baba kızını yabancı bir eve gelin olarak gönderirken içine altın dikilmiş kırmızı bir kuşak ile zor günler için son bir babalık daha yapmaktadır. Günümüzde kadın artık eskisi kadar sosyal güvencesiz değildir. Ya kendi ayakları üzerinde çalışmakta ya da eşinden babasından sosyal güvencesi vardır.

 

Altının Büyüsü

Ama kadınlar altının güzelliği ve büyüsünden kendini kurtaramamış ve altın sevgisini içlerinde taşımışlardır. Zamanla başlarında, başlıklarında taşıdıkları altın yerine yüreklerinde taşıdıkları süslenme ve güzel olma isteği ile altın lira yerine zarif takılar takmaya başlamışlardır. Kadınlar en görünen yerlerine altın takmayı arzu etmişlerdir. Kulak ve boyunlarına, ellerine ve parmaklarına altın takarak güzelliklerine yeni bir anlam yüklemişlerdir. Kol bilekleri en anlamlı ve zarif takıları takmak için ideal olmuştur.

 

Bileklikler İle Süslenmiş Bilekler

Kadınların tercihi her zaman altın bileklik yönünde olmuştur. Bu sitede göreceğiniz şekilde sayısız ürün sizin hizmetinizdedir. Önce teninize yakıştığını düşündüğünüz altın rengine karar vererek başlayabilirsiniz. Uzman kadromuz sizin için uygun renk altını seçmenizde yardımcı olacaktır. Belki kırmızı belki de yeşil altında karar vereceksiniz. Belki de klasik beyaz altını sevebilirsiniz. Geniş yelpazede ürün sizin hizmetinizde olacaktır.

 

Her Çeşit Taş

Belki sade belki de renk renk değerli ve yarı değerli taş ile bezenmiş altın bileklik arasından bir bilekliği seçeceksiniz. Sade bir zincir görünümünde bir bileklik olabileceği gibi kalın bir zincir biçiminde tasarımları da sitede göreceksiniz. İnce zincirin içine serpilmiş nazar boncukları ya da inciyi tercih edebilirsiniz.

Seçenekler sayısızdır. Tek tek hepsini incelemek bile epey zamanınızı alacaktır. Almadan ya da tam karar vermeden önce istediğinizin ne olduğuna karar vermeniz en doğrusudur. Tek sorun bu kadar çeşit arasında kafanızın karışıp karar verememek olabilir. Her bir ürün özenle tasarlandığı için birden fazlasına sahip olmak isteği duyacaksınız.

 

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir